Táplálkozási tanácsok Dr. Alexander Sztrasnij természetgyógyásztól:
Image may be NSFW.
Clik here to view.
A gyomorsav szintjét csökkenti az étkezés előtt fogyasztott friss káposzta- vagy sárgarépalé. A krumpli, lekvár, konzerv, cukrozott gyümölcs rendszeres fogyasztása viszont növeli.
Székrekedés. Van egy mondás: amilyen az étek, olyan a széklet. A tápláléknak a bélcsatornán való átjutását elősegíti a durva őrlésű lisztből készült kenyér, a sárgarépa, cékla, alma, káposzta és a narancs, a krumpli viszont lelassítja. A reggeli székletet jól elősegíti, ha lefekvés előtt lassan megiszunk egy pohár kefirt, s benne egy evőkanálnyi étolajat. Ha ez sem segít, lapozza fel könyvünket az önmagunkon végzett hasmasszázsnál.
A máj betegségeket napi 15 deka túró elfogyasztásával lehet megelőzni.
Stressz, fáradtság Oka, hogy az agy nem képes energiatartalékot képezni és azt a vércukorból vonja el. Cukor van a mézben, édes süteményekben, fagylaltban, Coca-Colában és egyéb édesített italokban, gyümölcsökben, zöldségfélékben. A szervezet jobban megküzd a stresszel, ha nem szenved hiányt fehérjében. Nagy fehérjetartalmával tűnik ki a hús, hal, tej, tojás, sajt, rizs, dió, mogyoró. Az agy jó néven veszi, ha rendszeresen “megitatjuk” egy kis B1 vitaminnal, melyben gazdagok a zab, hajdina, bab, borsó, a tojássárgája, a veséből, májból, szívből, a csirke- és sertéshúsból készült ételek. Ilyen esetben azonban jobb, ha visszafogjuk a kávé és teafogyasztást.
Fejfájások Eredetük lehet a túlzott glükózfogyasztás. Ha Önnek gyakorta fáj a feje, csökkentse az édesség, kávé, alkohol élvezetét, s növelje a nem édes gyümölcsök, valamint a zöldségfélék részarányát.
Száraz bőr, hajkorpa. E tünetek a szervezet nátriumsóinak hiányára utalnak. Nátriumsókban gazdag táplálékok a tengeri halak, felvágottak, sajtfélék, különösen a juhsajt és a kenyér. A biztonság kedvéért jól jön még egy kis B1 vitamin, amely a tejben, kefirben és májkészítményekben van bővebben.
A bőrön jelentkező viszkető piros foltokat ajánlatos bekenni tej és alkohol 3:1 arányú oldatával.
Reuma esetén a savanykás gyümölcsök – szilva, szőlő, narancs – fogyasztása célszerű.
Image may be NSFW.
Clik here to view.
A csontritkulást a csont kálciumtartalmának “kioldódása” okozza. A folyamat leállítását tejtermékek, tojás, zöldségfélék, hal és húsételek fogyasztásával érhetjük el.
Görcsök Érgörcs, magas vérnyomás, az epehólyag, a méh és más üreges szervek görcseit jól gyógyítja a magnézium. Sok van belőle a búza-, zab-, hajdinakorpában, vajban, dióban, babban, aszalt gyümölcsökben. Ugyanilyen jótékonyan hat a PP vitamin, amelyből sok van a halban, húsban, különösképpen a májból készült ételekben. Rendszeresen igyunk céklalevet is.
Megfázás ellen a legjobb a C-vitamin, melyből a citrusfélék, káposzta, paradicsom, burgonya, csipkebogyó, fekete ribizli, sóskaborbolya sokat tartalmaznak. A lejobb megfázás elleni gyógyszer pedig a citromos tea.
Az íny- és torokgyulladást lizozimmal gyógyíthatjuk, mely a tyúktojásban található. A lizozimnak gyulladásgátló és immunitásfokozó hatása van. Oldjunk fel egy tojásfehérjét fél pohár vízben. Az oldattal öblögessük szánkat. Az is hatásos, ha naponta megiszunk két nyers tojást. Íny- és torokgyulladás idején nem szabad csípős ételeket fogyasztani.
Pajzsmirigy-duzzanat (strúma) E betegség fellépésekor fogyasszunk minél több halat, főleg tengeri fajtákat.
Image may be NSFW.
Clik here to view.
A fogfájást jól csillapítja egy kocka sertésszalonna, amit a fájós fog mellé kell tenni.
A látás gyengülését megállíthatja, illetve lassíthatja az A vitamin, mely megtalálható a tonhal májában, a tyúktojás sárgájában, vajban, sárgarépában, hagymában, paradicsomban, narancsban és kajszibarackban.
A hajhullást az E vitamin bevitelével tudjuk megállítani. A növényi olajok (napraforgó, kukorica, stb.), csipkebogyó, tojás sárgája, bab, borsó gazdagok e vitaminban. A haj növekedését serkenti az uborka leve is.
Image may be NSFW.
Clik here to view.
Szív ritmus zavarai tünetek akkor lépnek fel, ha kevés a káliumsó a szervezetben. Megszűnteti, de legalábbis enyhíti az aritmiát a mazsola, halételek és marhahús fogyasztása.
Ödéma Egy grammnyi cellulóz 4-5 gramm vizet képes a szervezetben megkötni és onnan eltávolítani. Ha Önnek a szív vagy a vesék gyengesége miatt ödémája van, jó, ha tudja, hogy az alapvető cellulóztartalmú ételek a sárgarépa, uborka, káposzta, retek, kapor, gomba, birsalma, narancs, körte és őszibarack. A túrónak is jó vízhajtó tulajdonsága van.
Az érelmeszesedést leggyakrabban a vér magas koleszterintartalma okozza, melyből sokat tartalmaz a velő, vaj, tejföl, tojás és máj. Ezeknek az ételeknek a visszafogásával csökkenthetjük a koleszterin bevitelét. A szervezetben már felhalmozódott koleszterin felesleget pedig a pektin nevű vegyületekkel lehet megkötni és eltávolítani. A borsó, bab, szamóca, málna és a ribiszke különösen sok pektint tartalmaz. A túró is jó antiszklerotikus tulajdonságokkal rendelkezik.
Image may be NSFW.
Clik here to view.
A rák megelőzése. Az utóbbi évek orvosi szakirodalma bizonyítja, hogy a sárga- és céklarépa, valamint a káposzta csökkenti, a hús fogyasztása viszont növeli a rák kifejlődésének esélyeit. Ötven évvel ezelőtt Svédországban a gyomorrák a halálos betegségek között az első helyen állt. Mára ez a szám a férfiaknál 60-ról 17 %-ra, a nőknél pedig 8 %-ra esett vissza. Ennek magyarázata abban áll, hogy a svédek étrendjében korábban a hús, most viszont a zöldség és a gyümölcs van túlsúlyban.
Tatjána Garnik, a Kijevi Orvostudományi Egyetem Növényterápia Tanszékének vezetője pedig egyenesen azt javasolja, együnk meg naponta egy almát magostól, és soha nem kapjuk meg a rákot.
A potenciazavarok enyhülését csokoládé, lágytojás, mandula, tea, kávé, rákételek, málna, paprika, osztriga, zeller, spárga és petrezselyem fogyasztásával érhetjük el.
Okkult táplálkozási tanácsok. Ha valaki meddő és gyermeket szeretne, fogyasszon állatok, szárnyasok nemzőszerveiből készült ételeket. Vesebetegség esetén fogyasszunk veséből készült ételt. A szívbeteg egyen szívet. A gyomorfekélyes betegnek készítsünk ebédet marhagyomorból. Az elmebetegségek agyvelőből készült étellel gyógyíthatók. Ez az okkult gyógyászat alapelve, mely összhangban van a homeopátia “hasonlót hasonlóval” alapelvével.
Kérem, próbálja ki Ön is. Úgy 3-4 éves lehettem. Emlékszem, apámat, aki orvos volt, sokáig ágyhoz kötötte a kínzó gyomorfekély. Semmiféle készítmény nem segített rajta. Egyszer aztán édesanyám elment a vágóhídra, marhagyomrot vett és megfőzte ebédre. Ezt követően apám azt is elfelejtette, mi fán terem a gyomorfekély. Élete végéig akkor és azt evett, amikor és amit csak jónak látott, mégsem volt semmiféle gyomorpanasza.
Forrás: http://www.astra-lit.com
Egy másik blogban kimondottan a gyógynövényekről, a saját, és mások gyógynövényekkel kapcsolatos tapasztalatainkról írok. Ha érdekel a téma, iratkozz fel EZEN az oldalon, és értesítelek az új bejegyzésekről.